Súlyos támadások érték a Python közösségét

​Újabb biztonsági események világítottak rá, hogy a szoftverfejlesztői közösségek is kiemelt célpontjai a kiberbűnözőknek.
 

A múlt héten a Python Package Index (PyPI) üzemeltetői arra lettek figyelmesek, hogy egyre több olyan Python csomag válik elérhetővé, amelyek nemkívánatos kódokat is tartalmaznak. Még mielőtt mindez kezelhetetlen méreteket öltött volna, úgy döntöttek, hogy átmenetileg inkább felfüggesztik az új fiókregisztrációkat, valamint szintén átmeneti jelleggel blokkolják az új projektek létrehozását.
 
A Checkmarx biztonsági kutatói azt figyelték meg, hogy az elkövetők - vélhetőleg automatizált módon - olyan csomagokat kezdtek feltölteni a PyPI-ra, amelyeket megtévesztő nevekkel láttak el. Így, ha a fejlesztők nem figyeltek a csomagok beszerzése során, akkor olyan kódokkal is felvértezhették a saját fejlesztéseiket, amiket biztosan nem szerettek volna látni az alkalmazásaikban.
 
A vizsgálatok szerint a káros Python csomagokat közzé tevő elkövetők többlépcsős támadásokat hajtottak végre. A repokhoz tartozó setup.py fájlba helyezték el a kódjaikat, így azok automatikusan lefutottak. Ekkor további kódok letöltésére került sor (dinamikusan generált domain nevek használatával). Az elkövetők végső célja pedig adatlopás volt. Elsősorban kriptotárcák felkutatására alkalmas kódokat terjesztettek, de a webböngészőkben tárolt felhasználói adatok megkaparintásától sem riadtak vissza.
 
A Checkmarx szerint a mostani incidens is jól mutatja, hogy a kiberfenyegetettségek a szoftverfejlesztői közösségeket is érzékenyen érinthetik. Mivel a mostani eset nem nevezhető egyedülállónak, ezért számolni kell azzal, hogy a jövőben is lesznek hasonló támadások.
 
  1. 3

    A TinyMCE kapcsán XSS-hibákra derült fény.

  2. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  3. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  4. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  5. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  6. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  7. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  8. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  9. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  10. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség