Komoly előélete van a Windows hibájának

Az egyik februárban befoltozott Windows-os biztonsági résről kiderült, hogy az már hónapok óta szerepet kapott támadásokban.
 

A Microsoft a februári hibajavító kedden adott tájékoztatást arról a CVE-2024-21338 azonosítóval ellátott sebezhetőségről, amelyet a Windows kernelben sikerült kimutatni. A szóban forgó biztonsági hiba ugyan közvetlen módon távoli károkozásokra nem ad lehetőséget, de helyileg jogosultsági szint emelésre ad módot, ami végül az érintett rendszereken való jogosulatlan műveletvégrehajtáshoz vezethet. A Windows AppLocker driverben (appid.sys) feltárt rendellenesség kihasználásához egy támadónak előzetesen be kell tudnia jelentkezni az érintett rendszerbe, de ezt követően felhasználói közreműködés nélkül követhet el visszaéléseket SYSTEM jogosultsági szinten.

A hiba előélete

A Windows 10/11 és a Windows Server 2019/2022 verziójú operációs rendszereket is érintő biztonsági rendellenességet először az Avast kutatója, Jan Vojtesek fedezte fel tavaly nyáron, majd augusztusban hivatalosan is jelezte azt a Microsoftnak. Egészen februárig nem igazán történt előrelépés a sérülékenység javítását illetően. Annak ellenére sem, hogy az Avast információ szerint 2023 nyarán a biztonsági rést a hírhedt Lazarus hackercsoport már aktívan kihasználta egyebek mellett védelmi alkalmazások hatástalanításához és a BYOVD (Bring Your Own Vulnerable Driver) támadási technikák ellen védelmet nyújtó megoldások megkerüléséhez.

A biztonsági szakemberek a Microsoft februári frissítésének mielőbbi telepítését javasolják a kockázatok csökkentése érdekében.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség