A cégekre is rászálltak a zsaroló programok

Az üzleti szektor is egyre vonzóbb célpontot jelent a titkosító vírusok fejlesztőinek és terjesztőinek.
 

A kiberbűnözők egyre gyakrabban veszik célba a szervezeteket, különösen a kis- és középméretű vállalkozásokat. A Kaspersky Lab jelentése szerint az elmúlt évben a kkv-k 42 százalékának a titkosító, zsaroló programok jelentették a legsúlyosabb fenyegetést.

A kisebb vállalatok esetében is jelentős veszteségeket okozhat az adatok elérhetetlenné válása. Ráadásul mindez egyre gyakrabban következik be. A Kaspersky Lab kimutatásai szerint egy év alatt hatszorosára nőtt a vállalati szektort érő támadások száma.

Ha a cégek, szervezetek nem tesznek kellő intézkedéseket a fontos információk biztosítására, akkor helyreállíthatatlan károkat szenvedhetnek el, amin sokszor az sem segít, hogy végső kétségbeesésükben fizetnek a zsarolóknak. Ilyenkor ugyanis semmi garancia nincs arra, hogy az adatok valóban helyreállíthatóvá válnak. Ezért a biztonsági cégek nem is ajánlják a követelések teljesítését.
 
“A titkosító programok egyre komolyabb veszélyt jelentenek, mely nemcsak pénzbeli veszteséget okozhat a váltságdíj miatt, de a fájlok helyreállításáig a vállalat akár teljesen megbénulhat. A támadási felület igen nagy: egy vírus érkezhet akár a weben, e-mailen, szoftveres sebezhetőségeken vagy USB-s eszközökön keresztül. A fertőzés elkerülése érdekében fontos tájékoztatni az alkalmazottakat a veszélyekről, és ellátni őket hasznos tanácsokkal, például hogy ne nyissanak meg ismeretlen feladótól származó csatolmányokat e-mailben, ne látogassanak meg nem biztonságos internetes oldalakat, és ne csatlakoztassanak USB-s eszközöket nem megfelelően védett számítógéphez” – mondta Konstantin Voronkov, a Kaspersky Lab végpontvédelmi szakértője.
 
Ha mégis megtörténik a baj, akkor érdemes megpróbálni az adatok akár ingyenes segédprogramok és dekódoló kulcsok segítségével történő visszanyerését.
 
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség